Róbmy Dobrze — internetowy dom kreatywnych

Najważniejszą składową Róbmy Dobrze nie jest blog. Nie są też fanpejdże i nasze wszystkie akcje, nie jest newsletter, no i wreszcie, nie jesteśmy nawet my — duet Michał i Ola. Źródłem Róbmy Dobrze, i równocześnie jego jądrem, jest coś, co istniało na długo przed tym, jak wgraliśmy pierwsze pliki na jakiekolwiek serwery. To jest coś, co nosimy w sobie. I wy też nosicie. Wibruje to w naszych ciałach za każdym razem, kiedy poczujemy się znudzeni, smutni albo samotni. Kiedy obserwujemy krople deszczu rozbijające się o parapety całej Polski, zastanawiając się, o czym właśnie myślą ludzie podobni do nas — wrażliwi, kreatywni, ciekawi świata. Bo Róbmy Dobrze jest odpowiedzią na tę pustkę. Jest internetowym domem tysięcy wrażliwców, dzięki któremu nie musimy już wysyłać do siebie myśli, które zgubią się po drodze. Tematy, o których piszemy, jak ilustracje, plakaty, fotografia, malarstwo, świetne gify, dizajn, kreatywny biznes i książki, naprawdę nas interesują, ale przede wszystkim są pretekstem, żeby zbliżyć nas, autorów i czytelników, do siebie. Najważniejsi pozostają ludzie, współdziałający w najróżniejszych projektach — pokazujący swoje życie na Wędrującym Instagramie, piszący do siebie papierowe listy w ramach akcji Huncwoty, kolekcjonujący w swoich domach pocztówki Koperty Niespodzianki, czy po prostu komentujący wpisy, piszący mejle i wiadomości. Najważniejsi jesteście wy i my, te dziwne istoty pozamykane w jeszcze dziwniejszych ciałach.

POZNAJCIE NAS

Michał Zbigniew Nowakowski. Lubię słuchać ambientu podczas długich spacerów. Nie wychodzę z domu bez plecaka, w którym pomieszkują: latarka, papierowe magazyny, książki, zeszyty, no i mnóstwo papieru, żebym w każdej chwili mógł napisać kolejny list. Fotografuję wyłącznie analogiem, a mój telefon jest ode mnie głupszy. Zbieram płyty muzyczne, książki, skasowane bilety autobusowe. No i listy. Często wracam do tych archiwalnych, na nowo je czytając i oglądając wrzucone do kopert załączniki. Kocham ukorzeniać nowe roślinki, oglądać mapy i dotykać drzew. Znajdziesz mnie też na Fejsie i na Twitterze.

Ola Wilk. Lubię herbatę, stare zdjęcia, kwaśne jabłka i ładne słowa. Opiekuję się nieokrzesanym psem rasy husky, chciałabym mu kiedyś pokazać morze. Lubię się przyglądać ludziom i na podstawie urywków zdań, drobnych gestów, mimiki, wyglądu pisać w głowie ich biografie. Pokój, w którym mieszkam, powolutku zamieniam w ogród botaniczny. Znajdziesz mnie na Instagramie i Twitterze.

NIE BĄDŹCIE OBCY — NAPISZCIE MEJLA


POMÓŻCIE NAM DZIAŁAĆ

Prowadzenie Róbmy Dobrze kosztuje. Serwer, domena, szablon, różne nasze akcje. Proszę, pomóżcie nam robić to możliwie najlepiej, wspierając nas darowiznami na trzy możliwe sposoby:
— w ramach akcji Koperta Niespodzianka, otrzymując jako cegiełki piękne pocztówki;
— zwykłymi przelewami na konto Michał Nowakowski / 95 1140 2004 0000 3802 7544 5475 (mBank);
— w kryptowalutach: bitcoin M9sUAjbW7TTzbUaaK9XKecgA73XgyL11R
litecoin LfmLBYRX65g3oWZJx4qcf4n6AiXKGXSvsk ether 0x6d2d4b16541a06ADe22d35DE0f64D8eCa0286fE2 (wiem, kosmos!).

PACZKA DLA KUMPLI

Jeśli chcesz z nami współpracować, pobierz paczkę dla kumpli Róbmy dobrze. Znajdziesz w niej logo rastrowe, w .png i wektorowe, w .svg.