gify, twórczość
komentarze 3

Papierowe światy Nancy Liang

Nancy Liang to mieszkająca w Sydney artystka, która z papieru potrafi wyczarować niezwykłe i tajemnicze krainy. Świat, który tworzy, przypomina nocne spacery lunatyka po nieistniejących miastach, miasteczkach i zapomnianych pustkowiach (ziemskich lub gwiezdnych). Nancy wycina je z papieru, a ożywia w programie graficznym. Większość pracy nad projektem wykonuje ręcznie, co z początku trwało nawet tydzień, a gdy nabrała wprawy — kilka dni. Inspiruje ją noc, wtedy wszystko, co jest znane, zyskuje inny, tajemniczy wymiar. W jej pracach dużą rolę odgrywają światło i symbolika. Oba te elementy budują nastrój i wprowadzają odbiorców w surrealistyczny klimat jej świata. Gigantyczna ćma widoczna jednym z gifów jest tego idealnym przykładem. W wywiadzie dla HelloGiggles wyjaśnia, że ćmy oraz motyle, według chińskich wierzeń symbolizują duszę.

Nancy jest nie tylko ilustratorem i animatorem, jest również nauczycielem sztuki, swoje życie uważa za zwyczajne, ale szczęśliwe, dzięki temu, że może robić to, co kocha. Jej ulubiony kolor to szary.

Gify Nancy Liang znajdziecie na Cargocollective, Tumblrze i Behance.

gify, twórczość

Autor,

Lubię herbatę, stare zdjęcia, kwaśne jabłka i ładne słowa. Opiekuję się nieokrzesanym psem rasy husky, chciałabym mu kiedyś pokazać morze. Lubię się przyglądać ludziom i na podstawie urywków zdań, drobnych gestów, mimiki, wyglądu pisać w głowie ich biografie. Pokój, w którym mieszkam, powolutku zamieniam w ogród botaniczny. Znajdziesz mnie na Instagramie i Twitterze.

3 komentarze

  1. marta says

    ale wspaniałe odkrycie po tym przemeblowaniu! szary w gwiazdy to najpiękniejszy kolor świata

    • Ola Wilk says

      Cieszę się bardzo! 🙂 Dla mnie gify Nancy Liang to też było wspaniałe odkrycie!

  2. Przepiękne są te wycinanki – animacje poklatkowe cyfrowo-analogowe to niezwykłe wytwory <3. Ożywianie moich kolaży to ostatnio najciekawsze i najbardziej wyzwalające zajęcie. To niezwykłe, że dzisiejsze techniki i formaty filmów czy gifów pozwalają na ożywczą ruchomość :).

Skomentuj, jesteśmy ciebie ciekawi