Agata Myga (2013)

Fotoblog Agaty to jest niezły miks. Bo z jednej strony często robi też zdjęcia ludziom – zarówno pozowane, jak i spontaniczne. I to są fajne portrety. Ale z drugiej strony, dominuje chyba uwiecznianie otoczenia – osiedla i ich zakątki, ciekawe budynki, martwa żaba, ulica. I właśnie tą część jej prac lubię najbardziej – Agata ma oko do zauważania i oddawania klimatu takich interesujących miejsc.

Najchętniej fotografuję rzeczywistość taką jaka jest, razem z jej absurdami – powiedziała mi Agata. Lubię przedmieścia, industrialne przestrzenie, peerelowską architekturę. Uwielbiam też grę ze światłem. Uwielbiam elektroniczną muzyką z lat osiemdziesiątych, czarno-białe horrory, literaturę, fotografię, podróże, neony, kawę; uwielbiam się śmiać. Od października rozpoczynam studia na UG na kierunku Kulturoznawstwo – bo to właśnie szeroko pojętą kulturą interesuję się najbardziej.

Lubię słuchać ambientu podczas długich spacerów. Nie wychodzę z domu bez plecaka, w którym pomieszkują: latarka, papierowe magazyny, książki, zeszyty, no i mnóstwo papieru, żebym w każdej chwili mógł napisać kolejny list. Czasami fotografuję bezlusterkowcem Fujifilm X-A10, gram na Nintendo Switchu. Zbieram komiksy, książki, no i listy. Często wracam do tych archiwalnych, na nowo je czytając i oglądając wrzucone do kopert załączniki. Kocham ukorzeniać nowe roślinki, oglądać mapy i dotykać drzew. Znajdziesz mnie też na Fejsie i na Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Sign in