Bad Codec. Czyli neonowo-mroczne gify Daniela Harpera

Nazywa się Daniel Harper, pochodzi z Wielkiej Brytanii z Manchesteru. Współtworzy projekt Meat Cassette zajmujący się VJingiem i produkcją filmową oraz tworzy Bad Codec — jego osobiste miejsce w sieci, blog, na którym pokazuje bieżące i minione projekty oraz mnóstwo, mnóstwo gifów. Daniel jest postacią dość tajemniczą. Poza wymienionymi wyżej informacjami niewiele się o nim dowiedziałam. Właściwie tylko tyle, że nasze porównanie na last.fm wypada fatalnie.

O jego gifach mogę powiedzieć ciut więcej. Przenoszą w inny wymiar, którym rządzą zasady geometrii, a świat albo promienieje całą paletą neonowych barw, albo za sprawą odcieni szarości wprowadza w mroczny klimat. Czasem łączy też jedno i drugie, tak jakby nie mógł zdecydować jakiemu nastrojowi się poddać. Nawet wtedy uzyskuje ciekawe efekty. Jego gify są mocno komputerowe, ale nie kojarzą się z nowoczesnością. Są bardzo retro. Nawiązują do starych kaset VHS. Na niektórych gifach, są nawet naniesione, jak mi się wydaje, fragmenty starych nagrań wideo, albo fotografii i chyba właśnie one podobają mi się najbardziej.

Więcej gifów znajdziecie na Tumblrze i Facebooku artysty.

Lubię herbatę, stare zdjęcia, kwaśne jabłka i ładne słowa. Opiekuję się nieokrzesanym psem rasy husky, chciałabym mu kiedyś pokazać morze. Lubię się przyglądać ludziom i na podstawie urywków zdań, drobnych gestów, mimiki, wyglądu pisać w głowie ich biografie. Pokój, w którym mieszkam, powolutku zamieniam w ogród botaniczny. Znajdziesz mnie na Instagramie i Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Sign in