Bart Pogoda (2013)

Mówią o nim, że to pionier fotoblogowania w Polsce i spec od fotografii podróżniczej. Właściwie podróżował już od dzieciaka, z rodzicami. Później autostopem po Europie, w tamtych czasach jeszcze bez aparatu. Do 2007 roku samouk, wtedy trafił do Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, w Czechach. Do sieci wrzuca miks zawodowych i bardziej życiowych zdjęć.

Najchętniej fotografuję swojego psa – powiedział mi. A poza tym, w inspirujących miastach gdzie można chodzić kilometrami i się nigdy nie znudzić albo na odwrót – w miejscach, które nie są inspirujące i trzeba się namęczyć aby satysfakcjonujące zdjęcie wykonać. Poza fotografią robię filmy (to przede wszystkim ostatnio) – pracuję jako reżop, czyli reżyser i operator w jednym, przy produkcji małych form reklamowych. Lubię czytać książki. Leżeć i czytać. Poza tym, być w drodze ze swoją żoną – dobry trip w starym kamperze nigdy nie jest zły.

Lubię słuchać ambientu podczas długich spacerów. Nie wychodzę z domu bez plecaka, w którym pomieszkują: latarka, papierowe magazyny, książki, zeszyty, no i mnóstwo papieru, żebym w każdej chwili mógł napisać kolejny list. Czasami fotografuję bezlusterkowcem Fujifilm X-A10, gram na Nintendo Switchu. Zbieram komiksy, książki, no i listy. Często wracam do tych archiwalnych, na nowo je czytając i oglądając wrzucone do kopert załączniki. Kocham ukorzeniać nowe roślinki, oglądać mapy i dotykać drzew. Znajdziesz mnie też na Fejsie i na Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Sign in