Now Reading
Dziewczyński świat Cécile Dormeau

Dziewczyński świat Cécile Dormeau

Cécile Dormeau to francuska ilustratorka, mieszkająca i pracująca w Niemczech. Niektóre ze swoich ilustracji ożywia, czego efektem jest nie taka już mała kolekcja fantastycznych gifów. Świat kreowany przez Cécile to świat dziewczyński, co nie znaczy, że mniej interesujący dla facetów, wręcz przeciwnie — możecie się czegoś o nas dowiedzieć, panowie.

Cécile interesują niedoskonałości kobiecego ciała, śmieje się z naszych wad, ale nie robi tego złośliwie, raczej z humorem i empatią. Zaznacza, że mimo pewnych podobieństw, bardzo się od siebie różnimy i te różnice są właśnie inspirujące. „Jestem zafascynowana wszystkimi typami dziewczyn, o różnych kształtach ciała. Czy to będą sfrustrowane dziewczyny, silne, wulgarne, nieśmiałe, wyidealizowane, czy takie, którym nie zależy i które mówią »pieprz się« z uroczym uśmiechem. Staram się przedstawiać ich wady i emocje z poczuciem humoru, w barwnym, zabawnym stylu”. — czytamy słowa Cécile na stronie internetowego magazynu Ignant.

Pogrubiona linia, intensywne kolory, nieco infantylna kreska — to elementy, które potęgują to, co jest esencją jej prac, czyli humor. To jak przedstawia nasze wady, niedoskonałości i emocje — cycki na tyle obwisłe, że można nimi zabić komara; makijaż tak mocny, że można go nakładać wałkiem malarskim; brzuch tak wystający, że może służyć jako trampolina. Artystka porusza też inne, mało przyjemne tematy i nadal zachowuje przy tym swoje wyraziste poczucie humoru — kiedy w tramwaju facet łapie cię za pupę, twoje pośladki odgryzają mu rękę; a kiedy łzy lecą ci po policzkach, wystarczy osuszyć je suszarką, żeby wrócił uśmiech. To by był dopiero fajny świat!

Mimo że pewne scenariusze z jej gifów, nie są możliwe do zrealizowania w prawdziwym świecie, Cécile przypomina, że jeden jest do wykonania w każdej chwili. Możesz czuć się ze sobą dobrze i ze swoim niedoskonałym ciałem. Możesz się ze sobą pogodzić, a wady przekuć w zalety. Czego wam i sobie życzę.

Więcej prac Cécile Dormeau znajdziecie na jej Tumblrze i Instagramie.

Napisz pierwszy komentarz

Odpowiedz

Your email address will not be published.

©2013-2021 Róbmy Dobrze