„Erpeżkowe echa” to cykl wpisów, w których zbieram znaleziska związane z papierowymi RPG. Zapowiedzi zbiórek, nowości, starocie – wszystko, co wpadnie mi w oko. W odcinku: zagraj suką i „Fomor” za darmoszkę.
Wciel się w psa lub sukę
Na 10 stycznia 2025 roku zapowiedziana została zbiórka na drugą edycję erpeżka „Psia krew” Przemysława Ławniczaka (gra i ilustracje). Akcja gry rozgrywa się w świecie podobnym do naszego, z tą różnicą, że zamiast w ludzi, gracze wcielają się w antropomorficzne psy. Posiadają one część ludzkich cech, wzbogaconych o zwierzęce instynkty i cechy związane z tym, jakiej rasy jest twój pies lub twoja suka.
Z opisu gry: Akcja „Psiej krwi” rozgrywa się w dość nietypowym świecie, który przypomina nasz. Z jedną różnicą: zamiast ludzi żyją w nim psy. Nie wyglądają one jednak jak znane nam psy – takie w tym świecie nie istnieją. Nie dostają szału na widok kota, lecz traktują je normalnie, jak każde inne zwierzęta. Posiadają cechy ludzkie, choć nie wszystkie. Wprawdzie bohaterowie zachowują się jak ludzie, lecz posiadają także zwierzęcy instynkt. Ubierają się podobnie do nas, ale za okrycie mogą im wystarczyć narzucony płaszcz i spodnie z dziurą na ogon. Niektóre doskonale naśladują ludzkie ruchy, inne lubią czasem pobiegać na czterech łapach.
Wyobraź sobie dobermana, w zwolnionym tempie rzucającego się za kontuar, w barze z powietrzem gęstym od ołowiu. Możesz stworzyć swojego psa lub sukę dowolnej rasy, zawodu (chyba, że go straciłeś), z totalnie spapranym życiem. Mechanika i opis tego świata ci to umożliwi.
Posłuchaj o pierwszej edycji
„Fomor” za darmoszkę
Cyfrowa wersja podręcznika głównego erpeżka „Fomor” autorstwa Macieja Hetmańczyka (gra) i Wiktora Koźlickiego (ilustracje) do końca roku jest dostępna za darmo na platformie Itch.io. Dodatkowo, dostępna też jest wprowadzająca przygoda „Wieża Czarnoksiężnika” w modelu „pay what you want”. Natomiast przygody „Loch Zapomnianego Króla” i „Zamek Nemroda” można kupić w pakiecie w promocyjnej cenie 12$.
Z opisu gry: „FOMOR jest grą fabularną OSR luźno osadzoną w świecie fantasy, podszytym irlandzką mitologią (świat FOMOR można poznać w kampanii Loch Zapomnianego Króla). Inspiracjami przy tworzeniu gry były: Knave i Maze Rats autorstwa Bena Miltona, Fighting Fantasy Steve’a Jacksona i Iana Livingstone’a oraz Oko Yrrhedesa pióra Andrzeja Sapkowskiego”.
Posłuchaj rozmowy z Maciejem Hetmańczykiem
Proponujcie kolejne znaleziska i newsy mejlowo (przycisk znajdziecie w stopce bloga).
Dodaj komentarz