„Erpeżkowe echa” to cykl wpisów, w których zbieram znaleziska związane z papierowymi RPG. Zapowiedzi zbiórek, nowości, starocie – wszystko, co wpadnie mi w oko. W odcinku: szósty numer „Potencjalnego Mimika” i „Yheronia”, czyli erpeżek z gatunku science fantasy.
Szósty „Potencjalny Mimik”
W sieci pojawił się szósty numer „Potencjalnego Mimika”, darmowego cyfrowego zina erpegowego. PDF jest pięknie złożony (Paweł Domownik), pełen fajnych ilustracji i grafik (Robert Ruszczyk, Jacek Kuziemski, Maciek Hetmańczyk, Tomasz Szpyla, Mar Bogdanis). Wygląda to naprawdę dobrze, ciekawie i profesjonalnie. No i solidna ekipa się zebrała w redakcji!
Opis numeru: Przedstawiamy szósty numer „Potencjalnego Mimika” – darmowego fanzinu erpegowego zawierającego rozmaite materiały: recenzje, przygody, gry i opcjonalne zasady, którymi chcieliśmy podzielić się ze światem.
„Potencjalny Mimik” powstał z inicjatywy Kuby Skurzyńskiego, dzięki wysiłkom całkiem sporej grupy osób i mamy nadzieję, że będziecie mieli przynajmniej tyle frajdy z czytania, ile my mieliśmy z pisania.
Dziękujemy za sięgnięcie po „Potencjalnego Mimika”, życzymy przyjemnej lektury, udanych sesji i zachęcamy do rozpowszechniania niniejszego zina – w końcu chodzi o to, żeby mogło się nim cieszyć jak najwięcej osób!
W środku znajdziecie:
Coincidental Calamity – Tomasz Piątkowski
Coincidental Calamity: Kill ’em All – Jakub Hakało
Ludzie honoru (do wynajęcia) – Mateusz Hupert
Umierający las – Michał Budziński
Morski Biskup – Bogdan Szwarc
Świątynia Broga Dziewięciopalczastego – Paweł Mędza
Bladeramen – Kaja Solska
Estoński bestiariusz – Michał Krzyżanowski
„Yheronia”, czyli erpeżek z gatunku science fantasy
Na Fejsie mignęła mi reklama tego, a że lubię klimaty science fantasy, puszczam dalej. Niech sobie ludzie sprawdzą, szczególnie, że na stronie gry można pobrać fragment podręcznika, mapę i kartę postaci. Bardzo ładnie podręcznik jest złożony – czytelnie, minimalistycznie. Jest dostępna cyfrowa i papierowa wersja. Na pierwszy rzut oka gra skojarzyła mi się z „Troiką”.
Opis gry: Yheronia to gra z gatunku science fantasy, w której drużyna śmiałków przemierza dziką i niebezpieczną krainę w poszukiwaniu przygód, sławy, a przede wszystkim – technologicznych artefaktów.
Te drogocenne pamiątki po dawno zaginionej rasie najłatwiej znaleźć w starożytnych ruinach i podziemiach, dlatego to właśnie w takie miejsca poszukiwacze zapuszczają się najczęściej. Czają się tam jednak groźni wrogowie, w tym plugastwa wypełzające wprost z kosmicznej Otchłani.
Bohaterowie Yheronii mogą być nie tylko ludźmi, lecz także mechańcami albo gadytami. Mechańcy to stalowe golemy, przebudzone z tysiącletniego letargu. Gadyci są natomiast plemieniem jaszczuroludzi, których przodkowie powstali w podziemnych laboratoriach.
Mechanika gry opiera się na rzutach trzema kostkami dwunastościennymi (3k12). Także w walce, podczas której pojawiają się też Punkty Akcji, nadające starciom taktyczny aspekt. Świetnie odnajdą się tutaj gracze, którzy podczas walki lubią nie tylko rzucać kostkami, ale również trochę pomyśleć.
Twórcą gry jest Daniel Nogal – autor powieści fantastycznych i kryminalnych („Malajski Excalibur”, „Betelowa rebelia”, „Szpiedzy Tangeru”, „Golem i czarownica”), a także Mistrz Gry z 27-letnim stażem i niemal tysiącem poprowadzonych sesji na koncie.
Proponujcie kolejne znaleziska i newsy mejlowo (przycisk znajdziecie w stopce bloga).
Dodaj komentarz