Jelitka, och, jelitka! Gify Henrique Limy

To był naprawdę piękny poranek. Ciepłe promienie słońca oświetlały pokój, ptaki odśpiewywały swoje serenady, kawa powoli budziła do życia. Nic nie zapowiadało tego, co miało nastąpić za chwilę.

Obudziliśmy laptopa Wacka i ze starych znalezionych w piwnicy głośników popłynął jazz. Już chciałam chwycić po telefon, aby zająć się niezwykle fascynującą czynnością, jaką niewątpliwie jest podglądanie na Instagramie innych ludzi, gdy z siedzącego obok mnie Michała zaczęły wydobywać się dziwne dźwięki: „jelitka, jelitka, och, jelitka, jelitka obracają mi się na czole”. I pokazał mi serię przedziwnych, zakręconych i niezwykle hipnotyzujących gifów, po czym dodał, że muszę o tym napisać!

Okazuje się, że to normalna reakcja na serię gifów — Mestre Fungo, której twórcą jest Henrique Lima. O samym artyście niewiele można się dowiedzieć. Pewne jest, że talentu mu nie brakuje, a jego prace najczęściej opisywane są słowami: szalone, psychodeliczne, odjechane. Od siebie dodam, że oglądanie tych gifów może spowodować krwawienie z oczu, może wywołać reakcje alergiczne, szok i niezrozumiały dla przeciętnego odbiorcy słowotok (patrz Michał). A nieoglądanie może pozbawić cię czegoś bardzo cennego i na resztę życia wywołać bolesne uczucie pustki.

Po więcej odsyłam na Mestre Fungo. Zobaczcie również stronę artysty.

Lubię herbatę, stare zdjęcia, kwaśne jabłka i ładne słowa. Opiekuję się nieokrzesanym psem rasy husky, chciałabym mu kiedyś pokazać morze. Lubię się przyglądać ludziom i na podstawie urywków zdań, drobnych gestów, mimiki, wyglądu pisać w głowie ich biografie. Pokój, w którym mieszkam, powolutku zamieniam w ogród botaniczny. Znajdziesz mnie na Instagramie i Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Sign in