Now Reading
Jelitka, och, jelitka! Gify Henrique Limy

Jelitka, och, jelitka! Gify Henrique Limy

+13
View Gallery

To był naprawdę piękny poranek. Ciepłe promienie słońca oświetlały pokój, ptaki odśpiewywały swoje serenady, kawa powoli budziła do życia. Nic nie zapowiadało tego, co miało nastąpić za chwilę.

Obudziliśmy laptopa Wacka i ze starych znalezionych w piwnicy głośników popłynął jazz. Już chciałam chwycić po telefon, aby zająć się niezwykle fascynującą czynnością, jaką niewątpliwie jest podglądanie na Instagramie innych ludzi, gdy z siedzącego obok mnie Michała zaczęły wydobywać się dziwne dźwięki: „jelitka, jelitka, och, jelitka, jelitka obracają mi się na czole”. I pokazał mi serię przedziwnych, zakręconych i niezwykle hipnotyzujących gifów, po czym dodał, że muszę o tym napisać!

Okazuje się, że to normalna reakcja na serię gifów — Mestre Fungo, której twórcą jest Henrique Lima. O samym artyście niewiele można się dowiedzieć. Pewne jest, że talentu mu nie brakuje, a jego prace najczęściej opisywane są słowami: szalone, psychodeliczne, odjechane. Od siebie dodam, że oglądanie tych gifów może spowodować krwawienie z oczu, może wywołać reakcje alergiczne, szok i niezrozumiały dla przeciętnego odbiorcy słowotok (patrz Michał). A nieoglądanie może pozbawić cię czegoś bardzo cennego i na resztę życia wywołać bolesne uczucie pustki.

Po więcej odsyłam na Mestre Fungo. Zobaczcie również stronę artysty.

Napisz pierwszy komentarz

Odpowiedz

Your email address will not be published.

©2013-2021 Róbmy Dobrze