Teraz czytasz
Papierowe światy Nancy Liang

Papierowe światy Nancy Liang

Nancy Liang to mieszkająca w Sydney artystka, która z papieru potrafi wyczarować niezwykłe i tajemnicze krainy. Świat, który tworzy, przypomina nocne spacery lunatyka po nieistniejących miastach, miasteczkach i zapomnianych pustkowiach (ziemskich lub gwiezdnych). Nancy wycina je z papieru, a ożywia w programie graficznym. Większość pracy nad projektem wykonuje ręcznie, co z początku trwało nawet tydzień, a gdy nabrała wprawy — kilka dni. Inspiruje ją noc, wtedy wszystko, co jest znane, zyskuje inny, tajemniczy wymiar. W jej pracach dużą rolę odgrywają światło i symbolika. Oba te elementy budują nastrój i wprowadzają odbiorców w surrealistyczny klimat jej świata. Gigantyczna ćma widoczna jednym z gifów jest tego idealnym przykładem. W wywiadzie dla HelloGiggles wyjaśnia, że ćmy oraz motyle, według chińskich wierzeń symbolizują duszę.

Nancy jest nie tylko ilustratorem i animatorem, jest również nauczycielem sztuki, swoje życie uważa za zwyczajne, ale szczęśliwe, dzięki temu, że może robić to, co kocha. Jej ulubiony kolor to szary.

Gify Nancy Liang znajdziecie na Cargocollective, Tumblrze i Behance.

3 komentarze
  • Przepiękne są te wycinanki – animacje poklatkowe cyfrowo-analogowe to niezwykłe wytwory <3. Ożywianie moich kolaży to ostatnio najciekawsze i najbardziej wyzwalające zajęcie. To niezwykłe, że dzisiejsze techniki i formaty filmów czy gifów pozwalają na ożywczą ruchomość :).

Skomentuj

Your email address will not be published.

© 2013-2020 Róbmy Dobrze