Teraz czytasz
Papierowe światy Nancy Liang

Papierowe światy Nancy Liang

Nancy Liang to mieszkająca w Sydney artystka, która z papieru potrafi wyczarować niezwykłe i tajemnicze krainy. Świat, który tworzy, przypomina nocne spacery lunatyka po nieistniejących miastach, miasteczkach i zapomnianych pustkowiach (ziemskich lub gwiezdnych). Nancy wycina je z papieru, a ożywia w programie graficznym. Większość pracy nad projektem wykonuje ręcznie, co z początku trwało nawet tydzień, a gdy nabrała wprawy — kilka dni.

Inspiruje ją noc, wtedy wszystko, co jest znane, zyskuje inny, tajemniczy wymiar. W jej pracach dużą rolę odgrywają światło i symbolika. Oba te elementy budują nastrój i wprowadzają odbiorców w surrealistyczny klimat jej świata. Gigantyczna ćma widoczna jednym z gifów jest tego idealnym przykładem. W wywiadzie dla HelloGiggles wyjaśnia, że ćmy oraz motyle, według chińskich wierzeń symbolizują duszę.

Nancy jest nie tylko ilustratorem i animatorem, jest również nauczycielem sztuki, swoje życie uważa za zwyczajne, ale szczęśliwe, dzięki temu, że może robić to, co kocha. Jej ulubiony kolor to szary.

Więcej gifów Nancy Liang znajdziecie w powyższej galerii, a także na Cargocollective, Tumblrze i Behance.

3 komentarze
  • Przepiękne są te wycinanki – animacje poklatkowe cyfrowo-analogowe to niezwykłe wytwory <3. Ożywianie moich kolaży to ostatnio najciekawsze i najbardziej wyzwalające zajęcie. To niezwykłe, że dzisiejsze techniki i formaty filmów czy gifów pozwalają na ożywczą ruchomość :).

Skomentuj

Your email address will not be published.

© 2013-2021 Róbmy Dobrze