Teraz czytasz
Dizajn dla roślin

Dizajn dla roślin

Dziś skupimy się na roślinach. A konkretnie na tym, jak je efektownie wyeksponować. Inspiracji poszukamy w Polsce, we Włoszech, w Niderlandach i w Hiszpanii. Zobaczcie dość nietypowy dizajn dla roślin.

LIGHTOVO

Już sama nazwa jest kapitalna, ale to, co dziewczyny — Zuza i Aga stworzyły pod tą marką, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Lampa „Milo” to lampa niezwykła. Pełni jednocześnie rolę klimatycznego oświetlenia, pięknego ekspozytora dla kwiatów oraz miniaturowej szklarni, idealnej dla roślin doniczkowych, które potrzebują dużo światła.

MATTEO CIBIC STUDIO

Przenosimy się do Włoch, żeby podziwiać dwunożne terraria projektu Matteo Cibic Studio. Donice w kształcie nóżek z kloszami przypominające małe ufoludki, świetnie się sprawdzają dla wszelkiego rodzaju sukulentów. Być może zabawne kształty doniczek w połączenie z odpornością sukulentów, to dobry pomysł, żeby zainteresować roślinami najmłodszych?

TIM VAN DE WEERD

A teraz donice od Tim van de Weerd. „Monstera” — bo tak się nazywają — ożywiają rośliny, dzięki czemu jedne wyglądają, jakby chciały uciec lub zatańczyć, inne jakby się zastanawiały, co tu można zmalować.

REMEDIOS VINCENT

Ostatnie dzisiaj doniczki wyglądają jak wyjęte z chatki starej wiedźmy, a co poniektórych mogą przyprawić o gęsią skórkę. Są wykonane z fragmentów porcelany, wyszukanych w antykwariatach. Remedios Vincent, która dała im drugie życie, nazywa je zielonymi nowotworami, ponieważ w porcelanowych wnętrzach ludzkiego ciała wyrastają rośliny. Nie do końca jest to dekoracja, sama autorka podkreśla, że trzeba je raczej traktować jak małe dzieła sztuki.

Skomentuj jako pierwszy/a

Skomentuj

Your email address will not be published.

© 2013-2021 Róbmy Dobrze